Fantastisk innsats i Nordisk

09.08.2015

Det norske landslaget for Ungdom, Junior og U21 beit godt fra seg i helgas Nordisk Mesterskap i Sprintpadling i Jönköping, Sverige. Alt i alt dro de norske padlerne hjem med 6 gull, 12 sølv og 13 bronse. Vi gratulerer!

Alle bilder: Reidun Erland

Gull

K-2 200 m Junior Herrer Magnus Ivarsen/Hakeem Teland
K-2 500 m Junior Herrer Hakeem Teland/Marcus Wang
K-4 1000 m Junior Herrer Jon Amund Vold/Magnus Ivarsen/Hakeem Teland/Markus Wang
K-1 200 m Ungdom Herrer Harald Ivarsen
K-4 200 m Ungdom Herrer Harald Ivarsen/Vemund Næss-Jensen/Even Sevaldsen/Gunnar Nydalen Eide
K-2 5000 m Junior Herrer Amund Vold/Magnus Ivarsen

Sølv

K-1 500 m Junior Herrer Jon Amund Vold
K-1 5000 m Junior Herrer Jon Amund Vold
K-2 500 m Ungdom Herrer Harald Ivarsen/Vemund Næss-Jensen
K-4 500 m U21 Damer Kristiane Spikkeland/Tiril Sande/Christina Vedø/Ida Bjørntvedt
K-4 200 m U21 Damer Kristiane Spikkeland/Tiril Sande/Christina Vedø/Ane Skofteby
K-4 500 m Ungdom Herrer Anders Kjepso/Vemund Næss-Jensen/Gunnar Nydalen Eide/Even Sevaldsen
K-1 4x200 m Ungdom Herrer Stafett Even Sevaldsen/Gunnar Nydalen Eide
K-2 1000 m Junior Herrer Amund Vold/Magnus Ivarsen
K-4 200 m Junior Herrer Amund Vold/Magnus Ivarsen/Hakeem Teland/Marcus Wang
K-1 1000 m Junior Herrer Amund Vold
K-2 5000 m U21 Damer Kristiane Spikkeland/Tiril Sande
K-2 5000 m Junior Herrer Hakeem Teland / Marcus Wang

K-4 500 m K-4 U21 Damer Kristiane Spikkeland/Tiril Sande/Christina Vedø/Ida Bjørntvedt

Bronse

K-2 200 m Junior Damer Kristine Amundsen/Anna Sletsjøe
K-4 200 m U21 Herrer Jon Smedbye/Eigil Solvang/Lars Wiik/Tor Rozanski
K-2 1000 m U21 Damer Kristiane Spikkeland/Tiril Sande
K-1 200 m Junior Herrer Magnus Ivarsen
K-1 1000 m U21 Damer Kristiane Spikkeland
K-2 1000 m Damer Junior Kristine Amundsen/Anna Sletsjøe
K-2 1000 m Junior Herrer Hakeem Teland/Marcus Wang
K-2 200 m Ungdom Herrer Even Sevaldsen/Gunnar Nydalen Eide
K-1 500 m Ungdom Herrer Harald Ivarsen
K-1 500 m U21 Damer Tiril Sande
K-2 1000 m U21 Herrer Eigil Solvang/Marius Heir
K-1 1000 m Junior Herrer Magnus Ivarsen
K-2 2500 m Ungdom Herrer Vemund Næss-Jensen/Anders Kjepso

 

Klikk her for å se komplett resultatliste

 

 

 

 

 

 

 

null

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: #Ungdomspadling